Liga angielska - 4. kolejka League Two: Colchester Utd - Oldham AFC 3-3 (2-0)

3 października na JobServe Community Stadium odbyło się spotkanie 4. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Colchestera Utd i Oldham AFC. Pojedynek zakończył się remisem 3-3.

C. Piergianni 53'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter przyznał kartkę Cohenowi Bramallowi z zespołu gospodarzy.

W 17. minucie za Andreę Badana wszedł Cameron Borthwick-Jackson. W 18. minucie sędzia ukarał kartką Courtneya Seniora, zawodnika Colchestera Utd.

Tymczasem piłkarze Colchestera Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Stevenson. Asystę zanotował Callum Harriott.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Colchestera Utd w 37. minucie spotkania, gdy Callum Harriott zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Na drugą połowę jedenastka Oldham AFC wyszła w zmienionym składzie, za Calluma Whelana, Camerona Borthwicka-Jacksona weszli Dylan Bahamboula, Jordan Barnett. W 52. minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Conor McAleny.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 53. minucie wyrównującą bramkę dla zespołu Oldham AFC zdobył Carl Piergianni. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Conor McAleny.

W następstwie utraty bramki trener Colchestera Utd postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Courtneya Seniora i na pole gry wprowadził napastnika Luke'a Norrisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Colchestera Utd przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie Miles Welch-Hayes dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zaliczył Ben Stevenson.

Między 78. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Colchestera Utd i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Conor McAleny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Dylana Bahambouli.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Ian Lawlor
 65′ 83′ Miles Welch-Hayes
Sido Jombati
Tom Eastman
Thomas Hamer
Tommy Smith
Carl Piergianni  53′
9′ Cohen Bramall
Andrea Badan17′
84′ Noah Chilvers
Dylan Fage
 37′ (k.) 71′ Callum Harriott
Callum Whelan46′
18′ 58′ Courtney Senior
Conor McAleny  52′ (k.), 89′
 27′ 78′ Ben Edward Stevenson
Jordan Barnett46′ 81′
84′ Luke Gambin
Cameron Borthwick-Jackson17′ 46′
Marley Marshall Miranda
Dylan Bahamboula46′
Miquel Scarlett
Davis Keillor-Dunn
71′ Paris Cowan-Hall
Bobby Grant
58′ Luke Norris 'Hacker'
Daniel Lucas Rowe

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.