Liga angielska - 4. kolejka League Two: Carlisle United FC - Barrow AFC 1-0 (1-0)

3 października na Brunton Park odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Barrow AFC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carlisle Utd 1-0.

J. Mellish 24'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Jon Mellish z drużyny gospodarzy. Była to 10. minuta meczu.

Jedyną bramkę meczu dla Carlisle Utd zdobył Jon Mellish w 24. minucie. Asystę przy golu zaliczył Gime Touré.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Carlisle Utd.

W 55. minucie czerwoną kartkę obejrzał Aaron Hayden, tym samym drużyna gospodarzy musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 65. minucie za Jamesa Jonesa wszedł Josh Kay.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicka Andertona z Carlisle Utd, a w 75. minucie Scotta Quigleya z drużyny przeciwnej. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Carlisle Utd doszło do zmiany. Gavin Reilly wszedł za Ethana Walkera. Trener Barrow AFC postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Harrisona Bigginsa i na pole gry wprowadził napastnika Luke'a Jamesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Barrow AFC i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

James Jones65′
55′ Aaron Hayden
Patrick Brough80′
Rodney McDonald
Tom Beadling
70′ Nick Anderton
Bradley Barry
90′ Callum Guy
Harrison Biggins77′
73′ Ethan Walker
Connor Brown
 24′ 10′ Jon Mellish
Mike Jones
90′ Gime Touré
Lewis Hardcastle90′
84′ Lewis Alessandra
Sam Hird
90′ Taylor Charters
Scott Wilson
84′ Daniel Devine
Josh Kay65′ 90′
Connor Malley
Jason Taylor
Joe Riley
Luke James77′
73′ Gavin Reilly

Przewaga drużyny Barrow AFC w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Drużyna Carlisle Utd w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.