Liga angielska - 4. kolejka League One: Rochdale AFC - Fleetwood Town FC 2-1 (1-0)

W starciu 4. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 3 października, jedenastka Rochdale wygrała z Fleetwood Town 2-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Crown Oil Arena.

H. Saunders 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Fleetwood Town wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rochdale w 13. minucie spotkania, gdy Matthew Lund strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Matt Done.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jake'owi Beesleyowi z zespołu gospodarzy. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rochdale.

Drugą połowę drużyna Fleetwood Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jaya Matete'a wszedł Paul Coutts. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Jamesowi Hillowi, zawodnikowi gości.

W 62. minucie James Hill zastąpił Marka Duffy'ego. W 63. minucie w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Harvey Saunders wszedł za Paddego Maddena.

Zespół Fleetwood Town otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 77. minucie Harvey Saunders wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Barrie McKay.

W następstwie utraty gola trener Rochdale postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Aleksa Newby'ego i na pole gry wprowadził napastnika Fabia Tavaresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zespół Rochdale nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Fabio Tavares.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ched Evans z Fleetwood Town. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daniel Kenny Andrew
 13′ Matthew Lund
Jay Matete46′
85′ Alex Newby
Callum Camps
39′ Jake Beesley
Mark Duffy62′
85′  90′ Fabio Tavares
Ged Garner

Harvey Saunders63′  77′

Przewaga drużyny Fleetwood Town w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna Fleetwood Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.