Liga angielska - 4. kolejka League One: Oxford United FC - Crewe Alexandra FC 0-2 (0-1)

17 listopada na The Kassam Stadium odbył się mecz 4. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Oxford Utd i Crewe Alexandra. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crewe Alexandra 2-0.

O. Dale 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Oxford Utd wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Mikael Mandron wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crewe Alexandra , zdobywając bramkę w 28. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crewe Alexandra.

W 57. minucie za Marka Sykesa wszedł Jordan Obita. W tej samej minucie w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Sam Winnall wszedł za Matta Taylora.

Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Toma Lowerego. Na boisko wszedł Luke Murphy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Oliver Finney został zmieniony przez Calluma Ainleya, a za Daniela Powella wszedł na boisko Owen Dale, co miało wzmocnić jedenastkę Crewe Alexandra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Forde'a na Marcusa McGuane'a. Między 66. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Owen Dale. W zdobyciu bramki pomógł Callum Ainley.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

William Jääskeläinen
78′ Sean Clare
Harry Pickering
80′ Anthony Forde
Tom Lowery63′
57′ Mark Sykes
Oliver Finney63′
90′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Ryan Wintle
James Henry
Daniel Powell75′
57′ Matt Taylor
Mikael Mandron  28′
66′ Olamide Shodipo
Oliver Lancashire
80′ Marcus McGuane
Callum Ainley63′
57′ Jordan Obita
Luke Murphy63′
Daniel Agyei
Owen Dale75′  90′ 79′
57′ Sam Winnall
Offrande Zanzala

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Crewe Alexandra przyznał dwie.