Liga angielska - 4. kolejka League One: Milton Keynes Dons FC - Ipswich Town 1-1 (0-1)

W meczu 4. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 października, zespół Milton Keynes Dons zremisował z Ipswich Town 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stadium mk.

J. Nolan 7'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Ipswich Town (”The Tractor Boys”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ipswich Town w siódmej minucie spotkania, gdy John Nolan zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Gwion Edwards.

W 22. minucie Stephen Ward został zmieniony przez Myles'a Kenlocka. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danielowi Harviemu z drużyny gospodarzy. Była to 36. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ipswich Town.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 54. minucie wynik ustalił Daniel Harvie. Asystę zaliczył Lasse Sørensen.

W 56. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Flynn Downes, Alan Judge, a na ich miejsce weszli Teddy Bishop, Freddie Sears. W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Flynna Downesa z Ipswich Town, a w 77. minucie Davida Kasumu z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Milton Keynes Dons postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lasse Sørensena wszedł Regan Poole, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać remis.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Sam Nombe wszedł za Carltona Morrisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Stephen Ward22′
77′ David Kasumu
Teddy Bishop56′
 54′ 36′ Daniel Harvie
John Nolan  7′
79′ Lasse Sørensen
Andre Dozzell
Scott Fraser
Gwion Edwards
Joe Mason
Oliver Hawkins
84′ Carlton Morris
Flynn Downes56′ 65′
79′ Regan Poole
Emyr Huws
Matthew Sorinola
Alan Judge56′
Jordan Houghton
Jack Lankester
84′ Sam Nombe
Kayden Jackson

Przewaga jedenastki Milton Keynes Dons w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy Milton Keynes Dons obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Milton Keynes Dons w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.