Liga angielska - 4. kolejka League One: Bristol Rovers FC - Northampton Town FC 2-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 3 października, drużyna Bristolu Rovers zwyciężyła z Northampton Town 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Memorial Stadium.

J. Baldwin 79'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć zespół Northampton Town wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Northampton Town i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu Rovers w 55. minucie spotkania, gdy Brandon Hanlan zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 57. minucie za Michaela Harrimana wszedł Ricky Korboa.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Bernard Ashley-Seal, Jack Sowerby, a na ich miejsce weszli Matthew Warburton, Christopher Missilou. Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joe Martin osłabiając drużynę Northampton Town. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 36. minucie. W 72. minucie w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Sam Nicholson wszedł za Jamesa Daly'ego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jack Baldwin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu Rovers, strzelając kolejnego gola w 79. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Ciana Harriesa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Northampton Town: Ryanowi Watsonowi w 82. minucie i Cianowi Bolgerowi w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Bristolu Rovers doszło do zmiany. Cameron Hargreaves wszedł za Luke'a McCormicka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Joe Martin36′ 60′
 79′ Jack Baldwin
Cian Bolger90′
Josh Hare
Michael Harriman57′
86′ Luke McCormick
Ryan Watson82′
David Tutonda
Joseph Mills
Zain Westbrooke
Christopher Missilou57′
23′ Joshua Grant
Sam Hoskins
72′ James Daly
Harry Smith
 55′ (k.) Brandon Hanlan
Nicky Adams
86′ Cameron Hargreaves
Jack Sowerby57′
Jayden Mitchell-Lawson
Bernard Patrick Ashley-Seal57′
72′ Sam Nicholson
Ricky Korboa57′
Edward Upson
Danny Rose

Drużyna Bristolu Rovers była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Northampton Town otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Bristolu Rovers w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.