Liga angielska - 4. kolejka League One: Blackpool FC - Lincoln City 2-3 (1-1)

3 października na Bloomfield Road odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Blackpool FC i Lincoln City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lincoln City 3-2.

L. Montsma 88'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Blackpool FC (”Mandarynki”) otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się CJ Hamilton. Sytuację bramkową stworzył Jerry Yates.

Piłkarze Lincoln City odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 25. minucie Jorge Grant wyrównał wynik meczu z karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Lincoln City wyszła w zmienionym składzie, za Seána Roughana wszedł Adetayo Edun. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał żółtą kartkę Beryly'emu Lubali z Blackpool FC.

Chwilę później trener ”Mandarynek” postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Beryly'ego Lubalę wszedł Luke Garbutt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W 64. minucie za Conora McGrandlesa wszedł Harry Anderson. W 81. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Jorge Grantowi, zawodnikowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Mandarynek” w 82. minucie spotkania, gdy Demetri Mitchell zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Marvin Ekpiteta.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska James Husband osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jorge Grant z Lincoln City.

Szybko po stracie gola drużyna Lincoln City trafiła do bramki rywala. W 88. minucie wynik ustalił Lewis Montsma. Bramka padła po podaniu Adama Jacksona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Lewis Montsma  88′
84′ James Husband
Adam Lewis Jackson
 82′ Demetri Mitchell
Seán Roughan46′
Grant Ward
James Jones
79′ Keshi Anderson
Conor McGrandles64′
Ethan Robson
Liam Bridcutt
 17′ CJ Hamilton
Brennan Johnson
71′ Jerry Yates
Tom Hopper
60′ 62′ Beryly Lubala
Jorge Grant  25′ (k.), 85′ (k.) 81′
Jack Sims
Ethan Ross
Jordan Gabriel
Adetayo Edun46′
62′ Luke Garbutt
Harry Anderson64′
79′ Michael Jordan Williams
Theodore Archibald
Daniel Kemp
Zachary Elbouzedi
Gary Madine
Anthony Scully
71′ Oliver Šarkić
Ramirez Howarth

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Blackpool FC, a zawodnikom gości pokazał jedną żółtą.

Zespół Blackpool FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.