Liga angielska - 4. kolejka League One: AFC Wimbledon - Accrington Stanley FC 1-2 (1-2)

3 października na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 4. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Wimbledon i Accrington Stanley. Mecz zakończył się zwycięstwem Accrington Stanley 2-1.

4. kolejka Anglia - League One
2020-10-03 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: Chris Pollard
M. Butcher 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Accrington Stanley (”Stanley”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Ryan Longman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wimbledon , zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Aleksowi Woodyardowi z Wimbledon. Była to 27. minuta spotkania.

Drużyna Accrington Stanley wyrównała wynik meczu. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Sykes.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”Stanley” przyniosły efekt bramkowy. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik ustalił Matt Butcher. Asystę zaliczył Ryan Cassidy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

W 62. minucie kartkę obejrzał Ryan Cassidy z jedenastki ”Stanley”. W 64. minucie Jaakko Oksanen zastąpił Anthony'ego Hartigana.

W 65. minucie Ryan Cassidy został zmieniony przez Jonathana Russella, a za Colby'ego Bishopa wszedł na boisko Thomas Allan, co miało wzmocnić drużynę ”Stanley”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Terella Thomasa na Ethana Chisletta. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Joe Pritchardowi, piłkarzowi Accrington Stanley.

Cameron Burgess
79′ Terell Thomas
Mark Hughes
Shane McLoughlin
Matt Butcher  45′
27′ Alex Woodyard
Harvey Rodgers
Callum Reilly
Joe Cameron Pritchard90′
Steve Seddon
Tariq Uwakwe
64′ Jaakko Oksanen
Séamus Conneely
Joe Pigott
Colby Bishop89′
 18′ Ryan Longman
Stephen Sama
79′ Ethan Chislett
Jonathan Russell65′
64′ Anthony Hartigan
Thomas Scully
Adam Roscrow
Thomas David Allan89′

Zawodnicy Wimbledon dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Wimbledon w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Drużyna Accrington Stanley w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.