Liga angielska - 4. kolejka Championship: West Bromwich Albion FC - Reading FC 1-1 (0-0)

21 sierpnia na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się starcie 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Reading FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 21 803 widzów.

O. Ejaria 71'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Reading FC (”The Royals”) wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut drużyna Reading FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu WBA (”The Baggies”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kieranowi Gibbsowi z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romaine'a Sawyersa z WBA, a w 50. minucie Andy'ego Yiadoma z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Lucas Boyé zastąpił Lucasa João.

Trener WBA postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Gradego Dianganę i na pole gry wprowadził napastnika Matheusa Pereirę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tym czasie to piłkarze Reading FC otworzyli wynik. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Oviemuno Ejaria. Asystę zanotował Lucas João.

Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze WBA: Charlie Austin, Jake Livermore, na ich miejsce weszli: Kenneth Zohore, Kyle Edwards. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce George'a Puşcaşa, Johna Swifta zajęli: Andrew Rinomhota, Charlie Adam. W 88. minucie wynik ustalił z karnego Kenneth Zohore. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Charlie Adam, zawodnik Reading FC.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Liam Moore
40′ Kieran Gibbs
Michael Morrison
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Omar Richards
69′ Grady Diangana
Oviemuno Dominic Ejaria  71′
Filip Krovinović
Judilson Mamadu Pele
82′ Jake Livermore
John Swift84′
Matt Phillips
Andy Yiadom50′
49′ Romaine Theodore Sawyers
Lucas Ariel Boyé66′
76′ Charlie Austin
Andrew Ferai Rinomhota77′
82′ Kyle Edwards
Josh Barrett
69′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Daniel Namaso Edi-Mesumbe Loader
76′  88′ (k.) Kenneth Zohore
Lucas Eduardo Santos João66′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą sobotę zespół WBA zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego rywalem będzie Derby County. Tego samego dnia Huddersfield Town FC będzie gościć jedenastkę Reading FC.