Liga angielska - 4. kolejka Championship: Swansea City AFC - Millwall FC 2-1 (0-0)

3 października na Liberty Stadium odbył się mecz 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Swansea City i Milwall FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Swansea City 2-1.

T. Bradshaw 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Swansea City wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcowi Guehiemu z zespołu gospodarzy. Była to 27. minuta pojedynku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Swansea City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 46. minucie na listę strzelców wpisał się Jake Bidwell. Asystę zaliczył Morgan Gibbs-White.

Drużyna Swansea City krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko pięć minut, ponieważ jedenastka gości (”Lwy”) doprowadziła do remisu. Gola strzelił Tom Bradshaw. Asystę przy bramce zaliczył Shaun Hutchinson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 68. minucie spotkania, gdy Benjamin Cabango strzelił drugiego gola. W 74. minucie Mason Bennett zastąpił Connora Mahoneya.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w jedenastce Milwall FC doszło do zmiany. Matt Smith wszedł za Toma Bradshawa. W tej samej minucie trener Swansea City postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jamala Lowe'a. Na boisko wszedł Viktor Gyökeres, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie w drużynie Swansea City doszło do zmiany. Jay Fulton wszedł za Morgana Gibbsa-White'a.

Trener Milwall FC postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Aleksa Pearce'a i na pole gry wprowadził napastnika Jóna Bodvarssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Scott Malone z ”Lwych”. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Bartosz Białkowski
 68′ Benjamin Cabango
Shaun Hutchinson
27′ Marc Guehi
Ryan Leonard
 46′ Jake Bidwell
Jed Wallace
Matt Grimes
Mason Bennett74′
80′ Morgan Gibbs-White
Scott Malone90′
Andre Ayew
Ryan Woods
75′ Jamal Lowe
Tom Bradshaw  51′ 75′
Lewis Webb
Frank Fielding
Kyle Naughton
Murray Wallace
80′ Jay Fulton
Jón Dadi Bodvarsson85′
75′ Viktor Gyökeres
Matt Smith75′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Milwall FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.