Liga angielska - 4. kolejka Championship: Sheffield Wednesday - Queens Park Rangers 1-1 (0-0)

W spotkaniu 4. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 3 października, zespół Sheffield Wednesday zremisował z Queens Park Rangers 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Hillsborough.

M. Bonne 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 starcia jedenastka Sheffield Wednesday wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie za Liama Shawa wszedł Liam Palmer.

Na drugą połowę jedenastka Sheffield Wednesday wyszła w zmienionym składzie, za Liama Palmera wszedł Moses Odubajo. W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Callumowi Patersonowi z drużyny gospodarzy.

W 54. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Queens Park Rangers (”Super Hoops”) Yoann Barbet. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Massimowi Luongowi, zawodnikowi Sheffield Wednesday.

W następstwie utraty gola trener ”Super Hoops” postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Toma Carrolla i na pole gry wprowadził napastnika Macauleya Bonne'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 69. minucie Fisayo Dele-Bashiru został zmieniony przez Joeya Pelupessy'ego, co miało wzmocnić zespół Sheffield Wednesday. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Amos na Dominica Balla. W 77. minucie sędzia ukarał kartką Yoanna Barbeta, piłkarza gości.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej szóstej minucie spotkania wynik ustalił Macauley Bonne. W zdobyciu bramki pomógł Yoann Barbet.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Timothy Dieng
5′ Liam Shaw
Lee Wallace
63′ Massimo Luongo
Luke Amos73′
Barry Bannan
Bright Osayi-Samuel
Adam Reach
Tom Carroll64′
69′ Fisayo Dele-Bashiru
Geoff Cameron
Josh Windass
Ilias Chair
52′ Callum Paterson
Lyndon Dykes
Joe Wildsmith
Liam Kelly
46′ Moses Odubajo
Dominic Ball73′
5′ 46′ Liam Palmer
Nicholas Hamalainen
69′ Joey Pelupessy