Liga angielska - 4. kolejka Championship: Sheffield Wednesday FC - Luton Town FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 4. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 sierpnia, zespół Sheffield Wednesday wygrał z Lutonem Town 1-0 (0-0). Mecz na Hillsborough obejrzało 23 353 widzów.

W  pojedynku 4. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 20 sierpnia, zespół Sheffield Wednesday wygrał  z Lutonem Town  1-0 (0-0). Mecz na Hillsborough obejrzało 23 353 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Sheffield Wednesday wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie kartką został ukarany Matthew Pearson, zawodnik Lutonu Town.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sheffield Wednesday w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Kadeem Harris dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Steven Fletcher.

W następstwie utraty gola trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Martina Craniego i na pole gry wprowadził napastnika Luke'a Boltona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie za Kazengę LuaLuę wszedł Isaiah Brown. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Sheffield Wednesday: Stevenowi Fletcherowi w 83. i Samowi Hutchinsonowi w 84. minucie.

Piłkarze Sheffield Wednesday otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Lutonu Town rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Barnsley FC. Tego samego dnia Preston North End FC będzie gościć drużynę Sheffield Wednesday.