Liga angielska - 4. kolejka Championship: Rotherham United - Huddersfield Town 1-1 (1-0)

3 października na AESSEAL New York Stadium odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Rotherhamu United i Huddersfield Town. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

A. MacDonald 90' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna Rotherhamu United wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Rotherhamu United nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Wiles. Asystę zaliczył Kieran Sadlier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rotherhamu United.

W 52. minucie w drużynie Rotherhamu United doszło do zmiany. Michael Smith wszedł za George'a Hirsta. W 70. minucie Freddie Ladapo został zmieniony przez Kyle'a Vassella.

Chwilę później trener Rotherhamu United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Shauna MacDonalda. Na boisko wszedł Jamie Lindsay, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joe Mattocka z Rotherhamu United, a w 83. minucie Richarda Stearmana z drużyny przeciwnej.

W szóstej minucie doliczonego czasu meczu do własnej bramki trafił zawodnik Rotherhamu United Angus MacDonald. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Richard Stearman83′
90′ (samob.) Angus MacDonald
Mouhamado-Naby Sarr
80′ Joe Mattock
Harry Toffolo
Matty Crooks
Carel Eiting
 33′ Ben Wiles
Isaac Mbenza83′
75′ Shaun MacDonald
Josh Koroma
Kieran Sadlier
Jonathan Hogg
52′ George Hirst
Juninho Bacuna78′
70′ Freddie Ladapo
Romoney Crichlow
75′ Jamie Lindsay
Demeaco Duhaney
Mickel Miller
Mustapha Olagunju
52′ Michael Smith
Matty Daly78′
70′ Kyle Vassell
Adama Diakhaby83′

Przewaga zespołu Huddersfield Town (”The Terriers”) w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Rotherhamu United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.