Liga angielska - 4. kolejka Championship: Reading FC - Watford FC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 4. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 3 października, zespół Reading FC wygrał z Watford FC 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Madejski Stadium.

G. Puşcaş 41'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Reading FC (”The Royals”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 37. minucie Ayotomiwa Dele-Bashiru został zmieniony przez Kena Semę.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Josha Laurenta z ”The Royals”, a w 40. minucie Bena Wilmota z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby George Puşcaş wywołał eksplozję radości wśród kibiców Reading FC, zdobywając bramkę w 41. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Thomas Holmes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Reading FC.

Trener ”The Royals” postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Michaela Olise'a wszedł Thomas Mcintyre, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Kiko Femenía został zmieniony przez Toma Cleverleya, a za Ismailę Sarra wszedł na boisko Glenn Murray, co miało wzmocnić zespół ”Szerszenie”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omatsone'a Alukę na Dejana Tetka. W drugiej połowie nie padły gole.

Christian Kabasele
62′ Omar Richards
James Garner
Andrew Ferai Rinomhota
Jeremy Ngakia
Yakou Meïté
Ayotomiwa Dele-Bashiru37′
61′ Michael Olise
Francisco Femenia69′
39′ Josh Laurent
Nathaniel Chalobah90′
84′ Omatsone Folarin Aluko
Ismaila Sarr82′
 41′ George Alexandru Puşcaş
João Pedro Junqueira de Jesus87′
Luke Southwood
Daniel Bachmann
Lewis Jack Gibson
William Troost-Ekong
61′ Thomas Mcintyre
Tom Cleverley69′
Tennai Watson
Ignacio Pussetto
Femi Azeez
Domingos Quina
84′ 87′ Dejan Tetek
Ken Sema37′
Lucas Eduardo Santos João
Glenn Murray82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. ”Szerszenie” obejrzały w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Reading FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości wykorzystał wszystkie zmiany.