Liga angielska - 4. kolejka Championship: Queens Park Rangers - Swansea City 1-3 (0-1)

W starciu 4. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 21 sierpnia, zespół Queens Park Rangers przegrał ze Swansea City 1-3 (0-1). Mecz na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie obejrzało 12 287 widzów.

4. kolejka Anglia - Championship
2019-08-21 20:45 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Widzów: 12287 | Arbiter: P. Tierney
S. Surridge 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna Swansea City wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Swansea City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Queens Park Rangers (”Super Hoops”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Swansea City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 29. minucie Bersant Celina dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Andre Ayew.

W 31. minucie Luke Amos został zastąpiony przez Josha Scowena. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Joe Rodonowi z zespołu gości. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swansea City.

W 46. minucie Geoff Cameron został zmieniony przez Iliasa Chaira, a za Matthewa Smitha wszedł na boisko Marc Pugh, co miało wzmocnić jedenastkę ”Super Hoops”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Byersa na Jordana Garricka. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaya Fultona ze Swansea City, a w 62. minucie Brighta Osayiego-Samuela z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Jordan Hugill. Asystę przy bramce zaliczył Ilias Chair.

Szybko po stracie gola drużyna gości znów pokazała swoją wyższość. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Bastón. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Freddie Woodman z Swansea City. W 77. minucie w zespole Swansea City doszło do zmiany. Sam Surridge wszedł za Borję Bastóna.

Drużyna Queens Park Rangers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Sam Surridge. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Andre Ayew.

Chwilę później trener Swansea City postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andre'a Ayewa wszedł Kyle Naughton, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Jordanowi Hugillowi, piłkarzowi Queens Park Rangers. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Jake Bidwell
46′ Geoff Cameron
Connor Roberts
Grant Hall
Joe Rodon41′
Todd Kane
Mike van der Hoorn
31′ Luke Amos
George Byers62′
Eberechi Eze
Bersant Celina  29′
Ryan Manning
Jay Fulton55′
62′ Bright Osayi-Samuel
Matt Grimes
52′ Matthew Smith
Borja González Tomás  70′ (k.) 77′
 66′ 90′ Jordan Hugill
Andre Ayew81′
Liam Kelly
Kristoffer Nordfeldt
Toni Leistner
Kyle Naughton81′
46′ Ilias Chair
Ben Wilmot
52′ Marc Pugh
Jordan Garrick62′
31′ Josh Scowen
Wayne Routledge
Jan Mlakar
Yan Dhanda
Nahki Wells
Sam Surridge77′  80′

Zawodnicy Queens Park Rangers dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Queens Park Rangers rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Wigan Athletic FC. Natomiast w niedzielę Birmingham City FC zagra z jedenastką Swansea City na jej terenie.