Liga angielska - 4. kolejka Championship: Preston North End FC - Stoke City FC 3-1 (2-0)

21 sierpnia na Deepdale odbyło się starcie 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Prestonu i Stoke City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Prestonu 3-1. Mecz obejrzało 11 973 widzów.

J. McClean 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 pojedynków drużyna Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Daniel Johnson.

Po kwadransie gry arbiter pokazał kartkę Benowi Pearsonowi z Prestonu.

Niedługo później Billy Bodin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Prestonu, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie spotkania. W 40. minucie za Toma Clarke'a wszedł Darnell Fisher.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Ryan Woods został zmieniony przez Nathana Collinsa, a za Scotta Hogana wszedł na boisko Oghenekaro Etebo, co miało wzmocnić zespół Stoke City (”Garncarze”). Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Billya Bodina na Brada Pottsa. W 65. minucie sędzia ukarał kartką Josha Harropa, piłkarza Prestonu.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Lilywhites” w 69. minucie spotkania, gdy Josh Harrop strzelił trzeciego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Stoke City doszło do zmiany. Sam Vokes wszedł za Thomasa Ince'a.

Między 78. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Stoke City i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Prestonu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Paula Gallaghera. Na boisko wszedł Alan Browne, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Mimo że zespół Stoke City nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 82 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się James McClean.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Danny Batth
40′ Tom Clarke
Sam Clucas
 25′ 59′ Billy Bodin
Thomas Ince70′
82′ Paul Gallagher
James McClean  89′ 78′
 69′ 65′ Josh Harrop
Ryan Woods46′
 7′ Daniel Johnson
Scott Hogan58′
16′ Ben Pearson
Lee Gregory
Connor Ripley
Adam Federici
40′ 78′ Darnell Fisher
Nathan Michael Collins46′ 80′
82′ Alan Browne
Tom Smith
Ryan Ledson
Mark Duffy
59′ Brad Potts
Oghenekaro Etebo58′
Andre Green
Tyrese Campbell
Jayden Stockley
Sam Vokes70′

Jedenastka Prestonu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter wręczył trzy żółte kartki zawodnikom Prestonu, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.