Liga angielska - 4. kolejka Championship: Nottingham Forest - Bristol City FC 1-2 (1-2)

W pojedynku 4. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 3 października, jedenastka Nottinghamu Forest przegrała z Bristolem City 1-2 (1-2). Spotkanie odbyło się na The City Ground.

N. Wells 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał siedem razy i zanotował tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 12. minucie spotkania, gdy Andreas Weimann zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna ”Forestu” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Nahki Wells. Asystę zaliczył Chris Martin.

Zawodnicy Nottinghamu Forest odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie wynik ustalił Luke Freeman.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Bristol City: Jackowi Huntowi w 39. i Alfie Mawsonowi w 43. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Trener Nottinghamu Forest postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Sammego Ameobiego i na pole gry wprowadził napastnika Nuna Da Costę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 68. minucie Harry Arter został zastąpiony przez Sambę Sowa.

Drużynie Nottinghamu Forest zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Bristolu City.

Jack Hunt39′
68′ Harry Arter
Jamie Paterson77′
68′ Alex Mighten
Tommy Rowe
58′ Sammy Ameobi
Andreas Weimann  12′
Jack Colback
Tyreeq Bakinson
 35′ Luke Anthony Freeman
Zeze Steven Sessegnon
68′ Samba Sow
Chris Brunt77′
Ryan Yates
Callum O'Dowda
58′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Famara Diedhiou81′
68′ Lyle James Alfred Taylor
Antoine Semenyo68′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Bristolu City pokazał dwie żółte.