Liga angielska - 4. kolejka Championship: Middlesbrough FC - Wigan Athletic FC 1-0 (1-0)

20 sierpnia na Riverside Stadium odbył się pojedynek 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Middlesbrough FC i Wigan Athletic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Middlesbrough FC 1-0. Na stadionie zasiadło 18 649 widzów.

4. kolejka Anglia - Championship
2019-08-20 20:45 | Stadion: Riverside Stadium | Widzów: 18649 | Arbiter: K. Stroud
Middlesbrough FC
Wigan Athletic FC
1
0
B. Assombalonga 23'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Middlesbrough FC (”Boro”) wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nathana Byrne'a z Wigan Athletic (”The Latics”), a w 21. minucie Marcusa Browne'a z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Middlesbrough FC zdobył Britt Assombalonga w 23. minucie. Asystę zanotował Jonathan Howson.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Daniel Ayala, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Boro”.

Drugą połowę jedenastka Middlesbrough FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcusa Browne'a wszedł Marvin Johnson. W 67. minucie za Antonee Robinsona wszedł Kal Naismith.

W tej samej minucie Gavin Massey został zmieniony przez Brighta Enobakhare'a, a za Jamala Lowego wszedł na boisko Michael Jacobs, co miało wzmocnić drużynę ”The Latics”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Bolę na George'a Saville'a w tej samej minucie oraz Ashleya Fletchera na Rudego Gestede'a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Cedricowi Kipre'owi z zespołu gości. Była to 72. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

David Marshall
67′ Marc Bola
Cheyenne Dunkley
45′ Daniel Sanchez Ayala
Danny Fox
Ryan Shotton
Cedric Kipre72′
21′ 46′ Marcus Browne
Sam Morsy
90′ Ashley Fletcher
Gavin Massey67′
 23′ Britt Assombalonga
Kieffer Moore
Aynsley Pears
Jamie Jones
Anfernee Dijksteel
Charlie Mulgrew
46′ Marvin Johnson
Michael Jacobs77′
67′ George Saville
Lewis MacLeod
Marcus Tavernier
Kal Naismith67′
Stephen Walker
Bright Enobakhare67′
90′ Rudy Gestede
Callum Lang

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą sobotę jedenastka ”The Latics” rozegra kolejny mecz w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie Queens Park Rangers FC. Tego samego dnia Millwall FC zagra z jedenastką ”Boro” na jej terenie.