Liga angielska - 4. kolejka Championship: Leeds United - Brentford FC 1-0 (0-0)

21 sierpnia na Elland Road odbyło się spotkanie 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Leeds United i Brentford FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Leeds United 1-0. Starcie obejrzało 35 004 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Leeds United (”Pawie”).

E. Nketiah 81'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Brentford FC wygrała osiem razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut zespół Brentford FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Leeds United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ezdzhana Alioskiego z Leeds United, a w 39. minucie Christiana Nørgaarda z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Stuartowi Dallasowi z Leeds United. Była to 63. minuta spotkania. Trener Leeds United postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Jacka Harrisona i na pole gry wprowadził napastnika Héldera Costę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 67. minucie za Bryana Mbeumo wszedł Pelenda Dasilva. W 77. minucie Hernandez Pablo został zmieniony przez Edwarda Nketiaha, a za Stuarta Dallasa wszedł na boisko Gaetano Berardi, co miało wzmocnić jedenastkę Leeds United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiego Canósa na Mohameda Benrahmę.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Edward Nketiah dla drużyny ”Pawii”. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Hélder Costa.

W 89. minucie w jedenastce Brentford FC doszło do zmiany. Emiliano Marcondes wszedł za Ethana Pinnocka.

Henrik Dalsgaard
63′ 78′ Stuart Dallas
Rico Henry
Ben White
Pontus Jansson
Adam Forshaw
Julian Jeanvier
65′ Jack Harrison
Ethan Pinnock89′
Mateusz Klich
Sergi Canós Tenes79′
77′ Hernandez Dominguez Pablo
Mathias Jensen
Kalvin Phillips
Christian Nørgaard39′
Patrick Bamford
Bryan Mbeumo67′
35′ Ezgjan Alioski
Ollie Watkins
Illan Meslier
Luke Daniels
78′ Gaetano Berardi
Mohamed Saïd Benrahma79′
65′ . Helder Costa
Pelenda Joshua Tunga Dasilva67′
77′  81′ Edward Nketiah
Marcus Forss

Zawodnicy Leeds United otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Brentford FC rozegra kolejny mecz w Londynie. Jego rywalem będzie Charlton Athletic FC. Tego samego dnia Stoke City FC będzie przeciwnikiem jedenastki Leeds United w meczu, który odbędzie się w Stoke-on-Trencie.