Liga angielska - 4. kolejka Championship: Derby County - Bristol City FC 1-2 (0-2)

20 sierpnia na Pride Park Stadium odbył się mecz 4. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Bristolu City. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bristolu City 2-1. Na stadionie zasiadło 25 546 widzów.

4. kolejka Anglia - Championship
2019-08-20 20:45 | Stadion: Pride Park Stadium | Widzów: 25546 | Arbiter: S. Martin
J. Brownhill 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 starcia jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała 15 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Andreas Weimann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City (”The Robins”), zdobywając bramkę w 16. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kasey Palmer.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”The Robins”, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Josh Brownhill. Sytuację bramkową stworzył Jack Hunt.

Na drugą połowę jedenastka ”Barany” wyszła w zmienionym składzie, za Scotta Malone'a wszedł Florian Jozefzoon. W 60. minucie Kasey Palmer został zmieniony przez Calluma O'Dowdę.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Barany” doszło do zmiany. Jack Marriott wszedł za Masona Bennetta. Chwilę później trener Bristolu City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Benika Afobe'a. Na boisko wszedł Famara Diedhiou, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 75. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Derby County i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Matt Clarke został zmieniony przez Jasona Knighta, co miało wzmocnić zespół Derby County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Hunta na Pedro Pereirę.

Zawodnicy Derby County w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 85. minucie gola kontaktowego strzelił Jack Marriott. Asystę przy bramce zaliczył Florian Jozefzoon.

Jedenastce Derby County zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Bristolu City.

Jack Hunt82′
46′ Scott Malone
Tomáš Kalas
Krystian Bielik
Taylor Moore
80′ Matt Clarke
Josh Brownhill  45′ 75′
81′ Kieran Dowell
Han-Noah Massengo
79′ Tom Huddlestone
Kasey Palmer60′
Tom Lawrence
Tommy Rowe
Martyn Waghorn
Andreas Weimann  16′
68′ Mason Bennett
Callum O'Dowda60′
80′ Jason Knight
Samuel Szmodics
46′ Florian Jozefzoon
Famara Diedhiou70′
68′  85′ Jack Marriott
Antoine Semenyo

”Barany” otrzymały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Już w najbliższą sobotę zespół ”Barany” rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie West Bromwich Albion FC. Tego samego dnia Hull City AFC będzie gościć jedenastkę Bristolu City.