Liga angielska - 39. kolejka Championship: Derby County - Reading FC 2-1 (2-0)

W spotkaniu 39. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 27 czerwca, drużyna Derby County wygrała z Reading FC 2-1 (2-0). Starcie odbyło się na Pride Park Stadium.

A. Rinomhota 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna Reading FC (”The Royals”) wygrała 20 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie żółtą kartką został ukarany Tom Lawrence, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County w 44. minucie spotkania, gdy Tom Lawrence zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Louie Sibley.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Barany” w 45. minucie spotkania, gdy Wayne Rooney strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Trener ”The Royals” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Sam Baldock, a murawę opuścił George Puşcaş.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Andrew Rinomhota.

W 69. minucie Martyn Waghorn został zastąpiony przez Duane Holmesa. W tej samej minucie na murawie pojawił się Graeme Shinnie z ”Barany”, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Louie Sibleya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Barany: Graeme'owi Shinniemu w 74. minucie i Duane Holmesowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Między 76. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Reading FC: Michael Olise, Omar Richards, Oviemuno Ejaria, na ich miejsce weszli: Garath McCleary, Jordan Obita, Ayub Timbe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chrisa Martina, Wayne'a Rooneya zajęli: Jason Knight, Curtis Davies. Trzy minuty później czerwone kartki dostali: Tom Lawrence (po drugiej żółtej) z Derby County oraz Matt Miazga z ”The Royals”. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Oviemuno Dominic Ejaria82′
 44′ 13′ 90′ Tom Lawrence
Michael Olise76′
69′ Louie Sibley
Andrew Ferai Rinomhota  62′
79′ Chris Martin
John Swift
 45′ (k.) 80′ Wayne Rooney
George Alexandru Puşcaş61′
69′ Martyn Waghorn
Yakou Meïté
Kelle Roos
Sam Walker
80′ Curtis Davies
Tyler Blackett
Max Lowe
Michael Morrison
69′ 74′ Graeme Shinnie
Charlie Adam
69′ 90′ Duane Holmes
Jordan Obita82′
Tom Huddlestone
Judilson Mamadu Pele
79′ Jason Knight
Sam Baldock61′
Florian Jozefzoon
Garath McCleary76′
Morgan Whittaker
Ayub Timbe Masika82′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną ”Barany”, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną czerwoną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Reading FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Brentford FC. Natomiast w środę Preston North End FC będzie gościć zespół Derby County.