Liga angielska - 39. kolejka Championship: Charlton Athletic - Queens Park Rangers 1-0 (1-0)

W pojedynku 39. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 27 czerwca, zespół Charltonu Athletic wygrał z Queens Park Rangers 1-0 (1-0). Mecz odbył się na The Valley w Londynie.

D. Pratley 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla ”The Addicks” zdobył Darren Pratley w 12. minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Josh Cullen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”The Addicks”.

Trener Charltonu Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Tomer Hemed. W tej samej minucie Aiden McGeady został zmieniony przez Alfie Doughty'ego.

Trener Queens Park Rangers postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Iliasa Chaira i na pole gry wprowadził napastnika Olamide'a Shodipa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Queens Park Rangers: Geoff Cameron, Bright Osayi-Samuel, Àngel Rangel, Dominic Ball, na ich miejsce weszli: Luke Amos, Aramide Oteh, Todd Kane, Faysal Bettache. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Abdulyussufa Oshilai, Macauleya Bonne'a, Albiego Morgana zajęli: Ben Purrington, Sam Field, Andre Green. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Darren Pratley z drużyny gospodarzy. Była to 76. minuta meczu.

Yoann Barbet
77′ Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Geoff Cameron71′
Jason Pearce
Conor Masterson
Josh Cullen
Àngel Rangel Zaragoza71′
60′ Aiden McGeady
Ilias Chair60′
84′ Albie Morgan
Eberechi Eze
 12′ 76′ Darren Pratley
Ryan Manning
84′ Macauley Miles Bonne
Bright Osayi-Samuel71′
60′ Tomer Hemed
Jordan Hugill
Ben Amos
Joe Lumley
77′ Ben Purrington
Joseph Gubbins
Mouhamado-Naby Sarr
Osman Kakay
60′ Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Todd Kane71′
60′ Alfie Doughty
Luke Amos71′
84′ Sam Field
Faysal Bettache77′
Jonny Williams
Jack Clarke
Josh Davison
Aramide Oteh71′
84′ Andre Green
Olamide Shodipo60′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”The Addicks” przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna ”The Addicks” będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Cardiff City FC. Tego samego dnia Fulham Londyn zagra z drużyną Queens Park Rangers na jej terenie.