Liga angielska - 39. kolejka Championship: Brentford FC - West Bromwich Albion FC 1-0 (1-0)

26 czerwca na Griffin Park odbyło się starcie 39. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Brentford FC i WBA. Mecz zakończył się zwycięstwem Brentford FC 1-0.

O. Watkins 16'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Brentford FC wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Ollie Watkins dla drużyny Brentford FC. Bramka padła w tej samej minucie. To już dwudzieste trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Christian Nørgaard z Brentford FC. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Brentford FC.

Na drugą połowę jedenastka WBA (”The Baggies”) wyszła w zmienionym składzie, za Matta Phillipsa wszedł Filip Krovinović. Trener ”The Baggies” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kenneth Zohore, a murawę opuścił Hal Robson-Kanu.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 55. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Emilianowi Marcondesowi i Romaine'owi Sawyersowi. W 66. minucie Jake Livermore został zmieniony przez Rekeema Harpera. A kibice Brentford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shandona Baptiste'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Emiliano Marcondes.

W 70. minucie Tarique Fosu został zmieniony przez Bryana Mbeumo, a za Pelendę Dasilvę wszedł na boisko Kamohelo Mokotjo, co miało wzmocnić drużynę Brentford FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gradego Dianganę na Calluma Robinsona oraz Matheusa Pereirę na Kyle'a Edwardsa. W drugiej połowie nie padły gole.

Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
70′ Tarique Fosu
Grady Diangana79′
55′ 70′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Jake Livermore66′
45′ Christian Nørgaard
Matt Phillips46′
 16′ Ollie Watkins
Romaine Theodore Sawyers55′
Mohamed Saïd Benrahma
Hal Robson-Kanu46′
83′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Dara O'Shea
70′ Shandon Baptiste
Kyle Edwards90′
83′ Kamohelo Mokotjo
Rekeem Harper66′
Halil İbrahim Dervişoğlu
Filip Krovinović46′
70′ Bryan Mbeumo
Charlie Austin
Joel Valencia
Callum Robinson79′

Kenneth Zohore46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Brentford FC dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Brentford FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.