Liga angielska - 39. kolejka Championship: Barnsley FC - Millwall FC 0-0

27 czerwca na Oakwell odbył się pojedynek 39. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Barnsley FC i Milwall FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

39. kolejka Anglia - Championship
2020-06-27 14:00 | Stadion: Oakwell | Arbiter: J. Simpson
Barnsley FC
Millwall FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Barnsley FC (”The Tykes”) wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut drużyna Milwall FC (”Lwy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu ”The Tykes” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice ”The Tykes” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Conora Chaplina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie 10 zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Elliot Simões. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole ”The Tykes” doszło do zmiany. Callum Styles wszedł za Marcela Ritzmaiera.

Po chwili trener Milwall FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Matt Smith, a murawę opuścił Tom Bradshaw. W 72. minucie arbiter pokazał kartki Benjaminowi Williamsowi z ”The Tykes” i Masonowi Bennettowi, Jaysonowi Molumbemu z jedenastki gości. W 75. minucie za Cauleya Woodrowa wszedł Luke Thomas.

W samej końcówce meczu kartką został ukarany Jacob Brown, piłkarz gospodarzy.

Shane Ferguson90′
72′ Benjamin Williams
Shaun Hutchinson
Alex Mowatt
Murray Wallace
84′ Romal Palmer
Jed Wallace90′
60′ Marcel Ritzmaier
Jayson Molumby72′ 81′
89′ Jacob Brown
Shaun Williams
46′ Elliot Jorge Simões Inácio
Tom Bradshaw69′
75′ Cauley Woodrow
Mason Bennett72′ 81′
Bradley Collins
Luke Steele
84′ Aapo Halme
Billy Mitchell
75′ Luke Thomas
Jiri Skalak90′
46′ Conor Chaplin
Ben Thompson90′
Patrick Schmidt
Ryan Woods81′
60′ Callum Styles
Matt Smith69′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół Barnsley FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy wtorek drużyna Milwall FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Swansea City AFC. Tego samego dnia Blackburn Rovers FC zagra z drużyną ”The Tykes” na jej terenie.