Liga angielska - 38. kolejka Championship: WBA - Birmingham City 0-0

20 czerwca na The Hawthorns w West Bromwich odbył się pojedynek 38. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Birminghamu City. Mecz zakończył się remisem 0-0.

38. kolejka Anglia - Championship
2020-06-20 16:00 | Stadion: The Hawthorns | Arbiter: D. Bond
West Bromwich Albion FC
Birmingham City FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 98 spotkań drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 40 razy i zanotowała 31 porażek oraz 27 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna ”The Baggies” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Danielowi Crowleyowi z Birminghamu City (”The Blues”). Była to 29. minuta meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole WBA doszło do zmiany. Grady Diangana wszedł za Calluma Robinsona. W tej samej minucie trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Kyle Edwards, a murawę opuścił Matt Phillips.

W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Jake'owi Clarke'owi-Salterowi z jedenastki gości. W 70. minucie Jude Bellingham został zastąpiony przez Jérémie Belę. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Kyle Edwards, piłkarz WBA.

Trener ”The Blues” postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił pomocnika Daniela Crowleya i na pole gry wprowadził napastnika Caolana Boyda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. Minutę później sędzia pokazał kartkę Maikelowi Kieftenbeldowi z Birminghamu City.

Wes Harding
85′ Jake Livermore
Jude Bellingham70′
60′ Matt Phillips
Daniel Crowley29′ 90′
Romaine Theodore Sawyers
Gary Gardner
70′ Hal Robson-Kanu
Maikel Kieftenbeld90′
85′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Lukas Jutkiewicz
60′ Callum Robinson
Ryan Burke
60′ Grady Diangana
Nico Gordon
60′ 75′ Kyle Edwards
Jérémie Bela70′
Rekeem Harper
Jack Concannon
85′ Filip Krovinović
Ryan Stirk
70′ Charlie Austin
Caolan Boyd-Munce90′
85′ Kenneth Zohore
Jayden Reid

Przewaga zespołu WBA w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę ”The Baggies”, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka ”The Blues” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.