Liga angielska - 38. kolejka Championship: Queens Park Rangers FC - Barnsley FC 0-1 (0-1)

20 czerwca na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbyło się spotkanie 38. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Queens Park Rangers i Barnsley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Barnsley FC 1-0.

38. kolejka Anglia - Championship
2020-06-20 16:00 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Arbiter: A. Davies
Queens Park Rangers FC
Barnsley FC
0
1
Elliot Simões 7'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała aż 17 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Elliot Simões dla jedenastki Barnsley FC (”The Tykes”). Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Benjamin Williams.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Tykes”.

Na drugą połowę drużyna ”Super Hoops” wyszła w zmienionym składzie, za Luke'a Amos wszedł Olamide Shodipo. Także zespół Barnsley FC wyszedł w zmienionym składzie, za Elliota Simõesa wszedł Conor Chaplin. W 57. minucie Romal Palmer zastąpił Kennetha Dougalla.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie ”Super Hoops” doszło do zmiany. Lee Wallace wszedł za Dominica Balla. Niedługo później trener Barnsley FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Callum Styles, a murawę opuścił Cauley Woodrow. Na murawie, jak to często zdarzało się Queens Park Rangers w tym sezonie, pojawił się Todd Kane, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Àngela Rangela. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 84. minucie w zespole Barnsley FC doszło do zmiany. Luke Thomas wszedł za Kiliana Ludewiga. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Conor Chaplin z drużyny gości. Była to 90. minuta starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Walton
61′ Dominic Ball
Mads Juel Andersen
Yoann Barbet
Kilian Ludewig84′
Conor Masterson
Michael Sollbauer
80′ Àngel Rangel Zaragoza
Benjamin Williams
46′ Luke Amos
Samuel Sahin-Radlinger
80′ Todd Kane
Aapo Halme
61′ Lee Wallace
Luke Thomas84′
46′ Olamide Shodipo
Conor Chaplin46′ 90′

Patrick Schmidt

Callum Styles74′

Sędzia nie ukarał zawodników Queens Park Rangers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Queens Park Rangers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Barnsley FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Millwall FC. Tego samego dnia Charlton Athletic FC będzie rywalem zespołu Queens Park Rangers w meczu, który odbędzie się w Londynie.