Liga angielska - 38. kolejka Championship: Millwall FC - Derby County 2-3 (1-1)

W starciu 38. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 20 czerwca, drużyna Milwall FC przegrała z Derby County 2-3 (1-1). Mecz odbył się na The Den w Londynie.

L. Sibley 26',71',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 spotkań jedenastka Milwall FC (”Lwy”) wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Lwy” w 15. minucie spotkania, gdy Matt Smith zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Shane Ferguson.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Louie Sibley. Przy strzeleniu gola pomagał Jayden Bogle.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Martynowi Waghornowi z Derby County. Była to 38. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Derby County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jasona Knighta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Duane Holmes. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 71. minucie Louie Sibley dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Martyn Waghorn.

Chwilę później trener ”Lwy” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jón Bodvarsson, a murawę opuścił Matt Smith. Jón Bodvarsson nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Ryan Leonard został zmieniony przez Toma Bradshawa. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Derby County: Jayden Bogle, Martyn Waghorn, Max Bird, Wayne Rooney, na ich miejsce weszli: Curtis Davies, Graeme Shinnie, George Evans, Chris Martin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jeda Wallace'a, Murraya Wallace'a, Ryana Woodsa zajęli: Jiri Skalak, Connor Mahoney, Shaun Williams.

W 89. minucie kartką został ukarany Louie Sibley, zawodnik gości.

Drużyna Milwall FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W doliczonym czasie gry Louie Sibley hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Craiga Forsytha.

Piłkarze Milwall FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jón Bodvarsson.

Jedenastce Milwall FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Derby County.

Max Bird85′
81′ Murray Wallace
Matt Clarke
74′ Ryan Leonard
Duane Holmes62′
Jayson Molumby
Tom Lawrence
81′ Jed Wallace
Louie Sibley  26′, 71′, 90′ 89′
86′ Ryan Woods
Martyn Waghorn38′ 76′
 15′ 74′ Matt Smith
George Evans85′
81′ Connor Mahoney
Max Lowe
Billy Mitchell
Graeme Shinnie76′
81′ Jiri Skalak
Jason Knight62′
86′ Shaun Williams
Florian Jozefzoon
74′  90′ Jón Dadi Bodvarsson
Chris Martin85′
74′ Tom Bradshaw
Morgan Whittaker

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Derby County przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

27 czerwca zespół Derby County zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Reading FC. Tego samego dnia Barnsley FC będzie gościć drużynę Milwall FC.