Liga angielska - 36. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Newport County AFC 5-0 (2-0)

29 lutego na Boundary Park odbyło się spotkanie 36. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Newport County. Mecz zakończył się zwycięstwem Oldham AFC 5-0. Na stadionie stawiło się 2 912 widzów.

29 lutego  na Boundary Park odbyło się spotkanie  36. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC  i Newport County. Mecz zakończył się zwycięstwem Oldham AFC 5-0. Na stadionie stawiło się 2 912 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Newport County wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Newport County zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oldham AFC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Daniel Rowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC, strzelając gola w 25. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka Newport County ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Zachary Dearnley. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Cameron Borthwick-Jackson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lewis Collins, a murawę opuścił Otis Mohammed.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 52. minucie spotkania, gdy Daniel Rowe zdobył trzecią bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mickeyowi Demetriou z zespołu gości. Była to 55. minuta spotkania.

W 56. minucie Robbie Willmott został zastąpiony przez Kyle'a Howkinsa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry nie dał szans obrony bramkarzowi Thomas Hamer. Bramka padła po podaniu Jonny'ego Smitha.

Trener Oldham AFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Maouche'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zachary Dearnley. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. W 75. minucie w zespole Newport County doszło do zmiany. Matthew Dolan wszedł za Jamille'a Matta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oldham AFC w 83. minucie spotkania, gdy Jonny Smith strzelił piątego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Chris McCann.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Sędzia nie ukarał zawodników Oldham AFC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

7 marca jedenastka Newport County rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Morecambe FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć drużynę Oldham AFC.