Liga angielska - 36. kolejka League Two: Oldham Athletic AFC - Newport County AFC 5-0 (2-0)

29 lutego na Boundary Park odbyło się spotkanie 36. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Oldham AFC i Newport County. Mecz zakończył się zwycięstwem Oldham AFC 5-0. Na stadionie stawiło się 2 912 widzów.

J. Smith 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Newport County wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Newport County zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Oldham AFC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Daniel Rowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC, strzelając gola w 25. minucie pojedynku. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka Newport County ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Zachary Dearnley. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Cameron Borthwick-Jackson.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lewis Collins, a murawę opuścił Otis Mohammed.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oldham AFC w 52. minucie spotkania, gdy Daniel Rowe zdobył trzecią bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mickeyowi Demetriou z zespołu gości. Była to 55. minuta spotkania.

W 56. minucie Robbie Willmott został zastąpiony przez Kyle'a Howkinsa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry nie dał szans obrony bramkarzowi Thomas Hamer. Bramka padła po podaniu Jonny'ego Smitha.

Trener Oldham AFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Maouche'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zachary Dearnley. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejną bramkę. W 75. minucie w zespole Newport County doszło do zmiany. Matthew Dolan wszedł za Jamille'a Matta.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oldham AFC w 83. minucie spotkania, gdy Jonny Smith strzelił piątego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Chris McCann.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 5-0.

Mickey Demetriou55′
 62′ Thomas Hamer
Ryan Haynes
Carl Piergianni
Ryan Inniss
 83′ Jonny Smith
George Nurse
David Wheater
Dale Gorman
 27′ 66′ Zachary Dearnley
Otis Jan Mohammed Khan46′
86′ Chris McCann
Josh Sheehan
90′ Mohamad Sylla
Robbie Willmott56′
 25′, 52′ Daniel Lucas Rowe
Lewis Collins46′
90′ Christian N'Guessan
Matthew Dolan75′
Johan Okeiths Branger Engone
Tristan Abrahams
66′ Mohamed Maouche

86′ Christopher Missilou

Désiré Segbé Azankpo

Sędzia nie ukarał zawodników Oldham AFC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

7 marca jedenastka Newport County rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Morecambe FC. Tego samego dnia Crawley Town FC będzie gościć drużynę Oldham AFC.