Liga angielska - 36. kolejka League Two: Cambridge United FC - Carlisle United FC 1-2 (0-1)

29 lutego na Abbey Stadium odbyło się spotkanie 36. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Carlisle Utd. Mecz zakończył się zwycięstwem Carlisle Utd 2-1. Pojedynek obejrzało 4 122 widzów.

36. kolejka Anglia - League Two
2020-02-29 16:00 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 4122 | Arbiter: C. Breakspear
N. Anderton 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Carlisle Utd wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie w jedenastce Cambridge United doszło do zmiany. Reggie Lambe wszedł za Idrisa El Mizouniego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carlisle Utd w 27. minucie spotkania, gdy Lewis Alessandra zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Carlisle Utd.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Carlisle Utd: Aaronowi Haydenowi w 59. i Byronowi Websterowi w 63. minucie. Po chwili trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jack Roles, a murawę opuścił Leon Davies.

W 71. minucie Victor Adeboyejo został zmieniony przez Andrewa Dallasa. A trener Carlisle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Taylora Chartersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Elliot Watt. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę.

Dopiero w drugiej połowie Nick Anderton wywołał eksplozję radości wśród kibiców Carlisle Utd, strzelając kolejnego gola w 73. minucie starcia. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacka Rolesa z Cambridge United, a w 80. minucie Harry'ego McKirdy'ego z drużyny przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Carlisle Utd doszło do zmiany. Olufela Olomola wszedł za Lewisa Alessandrę.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie wynik ustalił Reggie Lambe. Przy zdobyciu bramki pomagał Harry Darling.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Carlisle Utd doszło do zmiany. Jack Bridge wszedł za Harry'ego McKirdy'ego. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Carlisle Utd: Taylorowi Chartersowi w 89. minucie i Olufeli Olomoli w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. Zespołowi Cambridge United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Carlisle Utd.

Nick Anderton  73′
70′ Leon Davies
Aaron Hayden59′
14′ Idris El Mizouni
Elliot Watt72′
71′ Victor Adeboyejo
Jack Iredale
14′  82′ Reggie Lambe
Jack Bridge88′
70′ 78′ Jack Roles
Taylor Charters72′ 89′
Ben Worman
Ryan Loft
71′ Andrew Dallas
Olufela Olomola81′ 90′

Zawodnicy Cambridge United dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

7 marca jedenastka Carlisle Utd zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Colchester United FC. Tego samego dnia Leyton Orient będzie przeciwnikiem drużyny Cambridge United w meczu, który odbędzie się w Londynie.