Liga angielska - 36. kolejka League One: Oxford United FC - Southend United FC 2-1 (1-1)

W pojedynku 36. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 29 lutego, zespół Oxford Utd wygrał z Southend United 2-1 (1-1). Mecz na The Kassam Stadium obejrzało 7 451 widzów.

36. kolejka Anglia - League One
2020-02-29 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 7451 | Arbiter: L. Swabey
L. Gard 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka Southend United wygrała 18 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Oxford Utd otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się James Henry. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 45. minucie gola wyrównującego strzelił Lewis Gard.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Áleksa Gorrína z Oxford Utd, a w 54. minucie Stephena McLaughlina z drużyny przeciwnej. Kibice Oxford Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Agyeiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Álex Gorrín. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Po chwili trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Sam Barratt, a murawę opuścił Stephen McLaughlin. W 70. minucie za Lewisa Garda wszedł Isaac Hutchinson. W 77. minucie w drużynie Southend United doszło do zmiany. Brandon Goodship wszedł za Terrella Egbriego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oxford Utd w 84. minucie spotkania, gdy Matt Taylor zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Marcus Browne.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Joe Shaughnessy
86′ Anthony Forde
Terrell Egbri77′
51′ 57′ Alejandro Rodríguez Gorrín
Eren Kinali
Josh Ruffles
Lewis Gard  45′ 70′
90′ Mark Sykes
Stephen McLaughlin54′ 64′
 17′ (k.) James Henry
Mark Milligan
 84′ Matt Taylor
Charlie Kelman
Jack Stevens
Harry Seaden
86′ Sam Long
Sam Barratt64′
57′ Daniel Agyei
Brandon Goodship77′
90′ Jamie Mackie
Matt Rush

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

7 marca drużyna Southend United rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Bristol Rovers FC. Tego samego dnia Shrewsbury Town FC będzie gościć jedenastkę Oxford Utd.