Liga angielska - 36. kolejka League One: Bristol Rovers FC - Shrewsbury Town FC 0-1 (0-0)

29 lutego na Memorial Stadium odbył się mecz 36. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Bristolu Rovers i Shrewsbury Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0. Na stadionie stawiło się 6 954 widzów.

D. Udoh 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań drużyna Bristolu Rovers wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Shrewsbury Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Bristolu Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rollina Menayese'a z Bristolu Rovers, a w 43. minucie Aarona Pierre'a z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie Jonson Clarke-Harris został zmieniony przez Timmego Abrahama.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Shrewsbury Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie Daniel Udoh dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Ro-Shaun Williams.

W następstwie utraty bramki trener Bristolu Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Liama Sercombe'a i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Dalego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ro-Shauna Williamsa ze Shrewsbury Town, a w 84. minucie Alfie Kilgoura z drużyny przeciwnej. W 80. minucie w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Alex Rodman wszedł za Rollina Menayese'a.

Po chwili trener Shrewsbury Town postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jasona Cummingsa wszedł Kayne Ramsey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Shrewsbury Town utrzymać prowadzenie. Między 87. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W doliczonej drugiej minucie spotkania w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. Brad Walker wszedł za Calluma Langa.

Omar Beckles
84′ Alfie Kilgour
Ethan Ebanks-Landell
Luke Leahy
Aaron Pierre43′
29′ 80′ Rollin Menayese
Josh Vela
71′ Liam Sercombe
Jason Cummings87′ 86′
Edward Upson
Daniel Udoh  69′
63′ Jonson Clarke-Harris
Kayne Ramsey86′
63′ Timmy Abraham
Sean Goss
71′ James Daly
Brad Walker90′
80′ Alex Rodman
Charlie Caton

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Shrewsbury Town w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

7 marca drużyna Shrewsbury Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Oxford United FC. Tego samego dnia Southend United FC będzie przeciwnikiem jedenastki Bristolu Rovers w meczu, który odbędzie się w Southend-on-Sei.