Liga angielska - 36. kolejka League One: Blackpool FC - Ipswich Town 2-1 (1-0)

W starciu 36. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 29 lutego, drużyna Blackpool FC wygrała z Ipswich Town 2-1 (1-0). Mecz na Bloomfield Road obejrzało 9 500 widzów.

36. kolejka Anglia - League One
2020-02-29 16:00 | Stadion: Bloomfield Road | Widzów: 9500 | Arbiter: C. Sarginson
F. Sears 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrała aż 12 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut drużyna Ipswich Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Blackpool FC (”Mandarynki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackpool FC w 26. minucie spotkania, gdy Kiernan Dewsbury-Hall zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Mandarynek”.

Trzeba było trochę poczekać, aby Freddie Sears wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ipswich Town, strzelając gola w 54. minucie spotkania. Asystę zanotował Will Keane.

W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Flynnowi Downesowi z Ipswich Town. W 60. minucie Teddy Bishop został zmieniony przez Armanda Dobrę. W tej samej minucie trener Ipswich Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alan Judge, a murawę opuścił Flynn Downes.

A kibice Blackpool FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Josepha Nuttalla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Connor Ronan. Posunięcie trenera było słuszne. Josepha Nuttalla strzelił zwycięskiego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W 84. minucie w drużynie Ipswich Town doszło do zmiany. Tyreece Simpson wszedł za Willa Keane'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Blackpool FC przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Joseph Nuttall. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Liam Feeney.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Luke Chambers
86′ Calum MacDonald
Josh Earl
Taylor Moore
Luke Garbutt
Oliver Turton
Luke Woolfenden
 26′ 81′ Kiernan Dewsbury-Hall
Teddy Bishop60′
Liam Feeney
Flynn Downes59′ 60′
67′ Connor Patrick Ronan
John Nolan
67′  90′ 90′ Joseph Nuttall
Tyreece Simpson84′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Ipswich Town pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna Ipswich Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy wtorek zespół Ipswich Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Fleetwood Town FC. Natomiast 7 marca Fleetwood Town FC będzie gościć drużynę ”Mandarynek”.