Liga angielska - 36. kolejka Championship: WBA - Wigan Athletic 0-1 (0-0)

29 lutego na The Hawthorns w West Bromwich odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami WBA i Wigan Athletic. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Wigan Athletic 1-0. Pojedynek obejrzało 24 942 widzów.

36. kolejka Anglia - Championship
2020-02-29 16:00 | Stadion: The Hawthorns | Widzów: 24942 | Arbiter: T. Harrington
West Bromwich Albion FC
Wigan Athletic FC
0
1
Sam Morsy 73'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 starć drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 43. minucie Ahmed Hegazi zastąpił Kyle'a Bartleya.

Kibice ”The Baggies” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matta Phillipsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Rekeem Harper. Trener Wigan Athletic (”The Latics”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Michael Jacobs, a murawę opuścił Gavin Massey.

W 61. minucie Callum Robinson został zmieniony przez Kamila Grosickiego, co miało wzmocnić drużynę WBA. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leona-Aderemiego Baloguna na Kala Naismitha.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Latics” w 73. minucie spotkania, gdy Sam Morsy strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Kieffer Moore.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Lee Evans wszedł za Gary'ego Robertsa. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”The Baggies” i jedną drużynie przeciwnej.

David Marshall
43′ Ahmed Hegazi
Leon Aderemi Balogun69′
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Cedric Kipre
Dara O'Shea
Tom Pearce
86′ Conor Townsend
Nathan Byrne
55′ Rekeem Harper
Jamal Lowe
Filip Krovinović
Sam Morsy  73′
Jake Livermore
Gary Roberts80′
90′ Matheus Fellipe Costa Pereira
Joe Williams90′
Hal Robson-Kanu
Kieffer Moore
61′ Callum Robinson
Gavin Massey58′
Jonathan Bond
Jamie Jones
43′ Kyle Bartley
Lee Evans80′
Darnell Furlong
Michael Jacobs58′
Gareth Barry
Kal Naismith69′
61′ Kamil Grosicki
Anthony Pilkington
55′ Matt Phillips
Joe Garner
Charlie Austin
Jan Mlakar

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

7 marca zespół ”The Latics” będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Luton Town FC. Tego samego dnia Swansea City AFC będzie gościć drużynę WBA.