Liga angielska - 36. kolejka Championship: Millwall FC - Bristol City FC 1-1 (0-1)

29 lutego na The Den w Londynie odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Milwall FC i Bristolu City. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 13 584 widzów.

Pedro Pereira 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Bristolu City (”The Robins”) wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Bristolu City nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Pedro Pereira.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bristolu City.

Drużyna Milwall FC (”Lwy”) otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie wynik ustalił Matt Smith. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 69. minucie Jamie Paterson został zmieniony przez Nahkiego Wellsa. Trener ”Lwy” postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Connora Mahoneya i na pole gry wprowadził napastnika Masona Bennetta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Milwall FC doszło do zmiany. Jón Bodvarsson wszedł za Matta Smitha.

W 83. minucie arbiter pokazał kartkę Jaysonowi Molumbemu z jedenastki gospodarzy. Kibice ”The Robins” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Niclasa Eliassona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Callum O'Dowda. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Milwall FC doszło do zmiany. Aiden O'Brien wszedł za Toma Bradshawa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Tomáš Kalas
74′ Connor Mahoney
Ádám Nagy
83′ Jayson Molumby
Callum O'Dowda84′
Jed Wallace
Korey Smith
Ryan Woods
Andreas Weimann
 51′ 75′ Matt Smith
Famara Diedhiou
85′ Tom Bradshaw
Ashley Williams
74′ Mason Bennett
Niclas Eliasson84′
75′ Jón Dadi Bodvarsson
Han-Noah Massengo
85′ Aiden O'Brien
Nahki Wells69′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Milwall FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna ”Lwy” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka ”Lwy” będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie Nottingham Forest. Natomiast w sobotę Fulham Londyn zagra z jedenastką ”The Robins” na jej terenie.