Liga angielska - 36. kolejka Championship: Luton Town FC - Stoke City FC 1-1 (0-1)

29 lutego na Kenilworth Road odbyło się starcie 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Lutonu Town i Stoke City. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 10 070 widzów.

36. kolejka Anglia - Championship
2020-02-29 16:00 | Stadion: Kenilworth Road | Widzów: 10070 | Arbiter: A. Woolmer
Luton Town FC
Stoke City FC
1
1
J. Collins 90'
S. Vokes 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna Stoke City (”Garncarze”) wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu ”Garncarze'” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Sam Vokes dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tom Smith.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stoke City.

W 58. minucie Glen Rea został zastąpiony przez George'a Moncura. W 63. minucie kartkę otrzymał Daniel Potts z Lutonu Town.

Chwilę później trener Lutonu Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Luke Bolton, a murawę opuścił Isaiah Brown. A kibice ”Garncarze'” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lee Gregory'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sam Vokes. W 73. minucie Daniel Potts został zmieniony przez Calluma McManamana, co miało wzmocnić jedenastkę Lutonu Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicka Powella na Jordana Thompsona w 75. minucie oraz Thomasa Ince'a na Nathana Collinsa w tej samej minucie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Sam Clucasowi, zawodnikowi gości. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego James Collins. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Bruno Martins Indi
63′ 73′ Daniel Potts
Tom Smith
58′ Glen Rea
Thomas Ince85′
 90′ (k.) James Collins
Nick Powell75′
66′ Isaiah Brown
Sam Vokes  9′ 72′
Marek Štěch
Adam Davies
James Bree
Nathan Michael Collins85′
73′ Callum McManaman
Liam Lindsay
58′ George Moncur
Tashan Oakley-Boothe
Andrew Shinnie
Jordan Thompson75′
66′ Luke Bolton
Tyrese Campbell
Danny Hylton
Lee Gregory72′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

7 marca zespół Stoke City będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Hull City AFC. Tego samego dnia Wigan Athletic FC będzie gościć jedenastkę Lutonu Town.