Liga angielska - 36. kolejka Championship: Fulham Londyn - Preston North End FC 2-0 (0-0)

29 lutego na Craven Cottage w Londynie odbyło się starcie 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Fulham FC i Prestonu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fulham FC 2-0. Na stadionie zasiadło 19 020 widzów.

A. Kamara 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki drużyna Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Joe Bryan został zastąpiony przez Cyrusa Christiego.

W 58. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Prestonu David Nugent. Kibice Prestonu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaydena Stockleya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Nugent.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Prestonu doszło do zmiany. Scott Sinclair wszedł za Seana Maguire'a. Po chwili trener Fulham FC (”The Cottagers”) postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Aboubakar Kamara, a murawę opuścił Anthony Knockaert. Aboubakar Kamara bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. W 83. minucie Brad Potts został zmieniony przez Josha Harropa, co miało wzmocnić drużynę Prestonu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harry'ego Artera na Kevina McDonalda.

Zespół Prestonu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W doliczonej piątej minucie meczu wynik na 2-0 podwyższył Aboubakar Kamara. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ivan Cavaleiro.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Declan Rudd
9′ Joe Bryan
Andrew Hughes
78′ Anthony Knockaert
Tom Barkhuizen
90′ Harry Arter
Connor Ripley
9′ Cyrus Christie
Ryan Ledson
90′ Kevin McDonald
Scott Sinclair72′
78′  90′ Aboubakar Kamara
Jayden Stockley66′

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę jedenastka ”The Cottagers” zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Bristol City FC. Tego samego dnia Queens Park Rangers FC zagra z drużyną Prestonu na jej terenie.