Liga angielska - 36. kolejka Championship: Cardiff City FC - Brentford FC 2-2 (2-2)

29 lutego na Cardiff City Stadium odbył się mecz 36. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Brentford FC. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 22 393 widzów.

36. kolejka Anglia - Championship
2020-02-29 16:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 22393 | Arbiter: S. Hooper
B. Mbeumo 21'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania jedenastka Brentford FC wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luka Racic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brentford FC, strzelając gola w piątej minucie spotkania.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie wynik na 0-2 podwyższył Bryan Mbeumo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Albert Adomah z jedenastki gospodarzy. Była to 23. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się David Hoilett. Przy zdobyciu bramki pomógł Albert Adomah.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Cardiff City przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Joe Ralls. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Sean Morrison.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cardiff City: Leandrowi Bacunie w 52. i Davidowi Hoilettowi w 75. minucie. Chwilę później trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Danny Ward, a murawę opuścił Joe Ralls.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Willowi Vaulksowi z Cardiff City. W 84. minucie za Emiliana Marcondesa wszedł Shandon Baptiste. W 85. minucie sędzia ukarał kartką Shandona Baptiste'a, piłkarza gości.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w zespole Brentford FC doszło do zmiany. Jan Žambůrek wszedł za Shandona Baptiste'a. W drugiej połowie nie padły gole.

Emiliano Marcondes Camargo Hansen84′
23′ Albert Adomah
Christian Nørgaard
52′ Leandro Bacuna
Bryan Mbeumo  21′
 45′ 80′ Joe Ralls
Ollie Watkins
81′ Will Vaulks
Mohamed Saïd Benrahma
 34′ 75′ David Junior Hoilett
Halil İbrahim Dervişoğlu
80′ Danny Ward
Joel Valencia

Zawodnicy Cardiff City otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna Brentford FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

7 marca jedenastka Brentford FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Sheffield Wednesday FC. Tego samego dnia Barnsley FC będzie gościć drużynę Cardiff City.