Liga angielska - 36. kolejka Championship: Blackburn Rovers FC - Swansea City AFC 2-2 (1-1)

W starciu 36. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 29 lutego, zespół Blackburnu Rovers zremisował ze Swansea City 2-2 (1-1). Mecz na Ewood Park obejrzało 13 099 widzów.

A. Ayew 48'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę dostał Jordan Garrick z drużyny gości.

Nagle piłkarze Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Sam Gallagher. Przy strzeleniu gola asystował Ryan Nyambe.

W 45. minucie kartką został ukarany Rhian Brewster, zawodnik gości.

Zespół Swansea City otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Rhian Brewster. Asystę zanotował Conor Gallagher.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu arbiter pokazał kartkę Lewisowi Travisowi, piłkarzowi ”Wędrowców”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swansea City w 48. minucie spotkania, gdy Andre Ayew strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie Joe Rothwell został zastąpiony przez Dannego Grahama. Trener ”Wędrowców” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bena Breretona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dominic Samuel. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Jayowi Fultonowi z Swansea City.

W 67. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Chwilę później trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Connor Roberts, a murawę opuścił Jordan Garrick. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Wędrowcom” oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 72. minucie Lewis Travis został zmieniony przez Bradleya Johnsona, co miało wzmocnić zespół Blackburnu Rovers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Conora Gallaghera na Bena Wilmota w 90. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej piątej minucie meczu wynik ustalił Bradley Johnson. Bramka padła po podaniu Oluwatosina Adarabioya.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Kyle Naughton82′
46′ 72′ Lewis Travis
Joe Rodon
90′ Elliott Bennett
Jay Fulton65′
Stewart Downing
Conor Gallagher90′
56′ Joe Rothwell
Jordan Garrick9′ 70′
Adam Armstrong
Matt Grimes72′
 25′ Sam Gallagher
Rhian Brewster  45′ 45′
56′ Dominic Samuel
Andre Ayew  48′ (k.)
Jayson Leutwiler
Erwin Mulder
John Buckley
Connor Roberts70′
72′  90′ 78′ Bradley Johnson
Ben Wilmot90′
Joe Rankin-Costello
Nathan Dyer
56′ Ben Brereton
Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
Harrison Chapman
Liam Cullen
56′ 67′ (k.) Danny Graham
Yan Dhanda

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Swansea City pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Swansea City w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

7 marca zespół Swansea City będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie West Bromwich Albion FC. Natomiast 8 marca Derby County będzie gościć drużynę ”Wędrowców”.