Reklama

Reklama

Liga angielska - 35. kolejka League Two: Northampton Town FC - Exeter City FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 35. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Northampton Town wygrała z Exeter City 2-0 (1-0). Mecz na PTS Academy Stadium obejrzało 5 046 widzów.

W  spotkaniu 35. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Northampton Town wygrała  z Exeter City  2-0 (1-0). Mecz na PTS Academy Stadium obejrzało 5 046 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów drużyna Exeter City wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Vadaine Oliver. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Chris Lines.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Northampton Town.

Trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Scott Pollock, a murawę opuścił Ryan Watson. W 60. minucie Matt Jay został zastąpiony przez Nicky'ego Lawa.

Reklama

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Northampton Town doszło do zmiany. Michael Harriman wszedł za Vadaine'a Olivera. Na murawie, jak to często zdarzało się Exeter City w tym sezonie, pojawił się Jayden Richardson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Brennana Dickensona. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Nicky Ajose został zmieniony przez Aleksa Fishera, co miało wzmocnić jedenastkę Exeter City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paula Andersona na Alana McCormacka.

W 80. minucie kartkę obejrzał Pierce Sweeney z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Northampton Town w 81. minucie spotkania, gdy Sam Hoskins zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Nicky'emu Adamsowi, zawodnikowi Northampton Town. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Northampton Town będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Cheltenham Town FC. Natomiast 29 lutego Crawley Town FC zagra z drużyną Exeter City na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL