Liga angielska - 35. kolejka League One: Sunderland AFC - Bristol Rovers FC 3-0 (0-0)

W spotkaniu 35. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 22 lutego, zespół Sunderland AFC wygrał z Bristolem Rovers 3-0 (0-0). Mecz na Stadium of Light obejrzało 31 541 widzów.

35. kolejka Anglia - League One
2020-02-22 16:00 | Stadion: Stadium of Light | Widzów: 31541 | Arbiter: B. Toner
L. O'Nien 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Sunderland AFC (”Czarne Koty”) wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a Leahy'ego z Bristolu Rovers, a w 31. minucie Lyndena Goocha z drużyny przeciwnej.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tony'ego Craiga z Bristolu Rovers, a w 58. minucie Alima Öztürka z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Abumere Ogogo osłabiając tym samym zespół Bristolu Rovers.

W 64. minucie Jayden Mitchell-Lawson został zastąpiony przez Aleksa Rodmana. W następstwie utraty bramki trener Bristolu Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Josha Ginnellego i na pole gry wprowadził napastnika Josha Barretta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Czarnych Kot” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Lynden Gooch dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Chris Maguire.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Czarnych Kot” w 73. minucie spotkania, gdy Charlie Wyke strzelił drugiego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie ”Czarnych Kot” doszło do zmiany. Antoine Semenyo wszedł za Lyndena Goocha.

Niedługo później Luke O'Nien wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Chris Maguire.

W 85. minucie w zespole Bristolu Rovers doszło do zmiany. Cian Harries wszedł za Edwarda Upsona. Chwilę później trener Sunderland AFC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Duncan Watmore, a murawę opuścił Chris Maguire. W tej samej minucie w drużynie ”Czarnych Kot” doszło do zmiany. Kyle Lafferty wszedł za Charliego Wyke'a.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Alfie Kilgour
58′ Alim Öztürk
Luke Leahy8′
Jordan Willis
Rollin Menayese
 71′ 31′ 81′ Lynden Gooch
Jayden Mitchell-Lawson64′
George Dobson
Josh Ginnelly71′
 82′ Luke O'Nien
Ollie Clarke
Max Power
Abumere Tafadzwa Ogogo59′
86′ Chris Maguire
Edward Upson85′
 73′ 86′ Charlie Wyke
Timmy Abraham
86′ Duncan Watmore
Josh Barrett71′
86′ Kyle Lafferty
James Daly
81′ Antoine Semenyo
Alex Rodman64′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Już w najbliższy wtorek drużyna Sunderland AFC będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Fleetwood Town FC. Natomiast 29 lutego Shrewsbury Town FC zagra z zespołem Bristolu Rovers na jego terenie.