Reklama

Reklama

Liga angielska - 35. kolejka League One: Milton Keynes Dons - Bolton Wanderers 1-0 (0-0)

22 lutego na Stadium mk odbył się mecz 35. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Milton Keynes Dons i Boltonu Wanderers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milton Keynes Dons 1-0. Na stadionie stawiło się 8 539 widzów.

22 lutego  na Stadium mk odbył się mecz  35. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Milton Keynes Dons  i Boltonu Wanderers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milton Keynes Dons 1-0. Na stadionie stawiło się 8 539 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dennis Politic z jedenastki gości. Była to 19. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie w zespole ”Kłusaki” doszło do zmiany. Sonny Graham wszedł za Jacoba Mellisa. W 67. minucie Ben Reeves został zmieniony przez Sama Nombe'a.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milton Keynes Dons w 68. minucie spotkania, gdy Rhys Healey zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli. Asystę zaliczył Alex Gilbey.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Aristote'a Nsialę, zawodnika ”Kłusaki”. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Boltonu Wanderers doszło do zmiany. Josh Emmanuel wszedł za Alistaira Crawforda. A kibice Milton Keynes Dons nie mogli już doczekać się wprowadzenia Conora McGrandlesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Louis Thompson.

W następstwie utraty gola trener Boltonu Wanderers postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Ethana Hamiltona i na pole gry wprowadził napastnika Joe Dodoo, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Carltonowi Morrisowi z Milton Keynes Dons. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Milton Keynes Dons doszło do zmiany. Ben Gladwin wszedł za Carltona Morrisa.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Milton Keynes Dons, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół ”Kłusaki” rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Blackpool FC. Tego samego dnia Portsmouth FC będzie gościć jedenastkę Milton Keynes Dons.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL