Liga angielska - 34. kolejka League Two: Swindon Town FC - Scunthorpe United FC 2-0 (1-0)

W starciu 34. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Swindon Town zwyciężyła ze Scunthorpe United 2-0 (1-0). Mecz na The County Ground obejrzało 7 583 widzów.

34. kolejka Anglia - League Two
2020-03-03 20:45 | Stadion: The County Ground | Widzów: 7583 | Arbiter: P. Wright
Swindon Town FC
Scunthorpe United FC
2
0
E. Doyle 41',77'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Scunthorpe United wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jaiemu Rowe'owi ze Scunthorpe United. Była to czwarta minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eoin Doyle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swindon Town , zdobywając bramkę w 41. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 24 strzelone gole.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swindon Town.

W 61. minucie Lloyd Isgrove został zmieniony przez Admirala Muskwego. Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł John McAtee, a murawę opuścił Ben Liddle.

W 72. minucie sędzia ukarał kartką Jamesa Percha, piłkarza Scunthorpe United. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 73. minucie, w jedenastce Swindon Town za Diallanga Jaiyesimiego wszedł Keshi Anderson, a w drużynie Scunthorpe United Jai Rowe zmienił Yasina Ben El-Mhanniego.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Swindon Town, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie na 13 minut przed zakończeniem pojedynku Eoin Doyle.

W 83. minucie James Perch został zmieniony przez Toma Pugha, co miało wzmocnić drużynę Scunthorpe United. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Granta na Matta Palmera. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Rory McArdle
61′ Lloyd Isgrove
James Perch72′ 83′
Michael Doughty
Jai Rowe4′ 73′
86′ Anthony Grant
Alex Gilliead
 41′, 77′ Eóin Doyle
Ben Liddle62′
Jerry Yates
Levi Sutton
73′ Diallang Jaiyesimi
George Miller
Luke McCormick
Ian Lawlor
86′ Matt Palmer
Andy Butler
Daniel Rose
Mason O'Malley
73′ Keshi Anderson
Yasin Ben El-Mhanni73′
Hallam Hope
Tom Pugh83′
61′ Admiral Muskwe
Yann Songo'o
Kaiyne Woolery
John McAtee62′

Arbiter nie ukarał zawodników Swindon Town żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Już w najbliższą sobotę drużyna Scunthorpe United rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Grimsby Town FC. Tego samego dnia Forest Green Rovers FC zagra z drużyną Swindon Town na jej terenie.