Liga angielska - 34. kolejka League Two: Plymouth Argyle FC - Crewe Alexandra FC 2-1 (0-0)

15 lutego na Home Park odbył się pojedynek 34. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Plymouth Argyle i Crewe Alexandra. Starcie zakończyło się zwycięstwem Plymouth Argyle 2-1. Na stadionie zasiadło 11 567 widzów.

H. Pickering 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze Crewe Alexandra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 52. minucie Harry Pickering dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zaliczył Perry Ng.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Luke Jephcott. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Byrona Moore'a.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Luke'owi Offordowi z Crewe Alexandra. Była to 66. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Greens” w 71. minucie spotkania, gdy Antoni Sarcevic zdobył z karnego drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 72. minucie Stephen Walker zastąpił Owena Dale'a. Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Callum Ainley, a murawę opuścił Charlie Kirk. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Crewe Alexandra doszło do zmiany. Chuma Anene wszedł za Paula Greena.

A trener Plymouth Argyle wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joela Granta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Luke Jephcott. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Stephen Walker72′
77′ George Cooper
Charlie Kirk79′
Danny Mayor
Paul Green82′
 71′ (k.) Antoni Sarcevic
James Jones
Byron Moore
Luke Offord66′
 57′ 86′ Luke Jephcott
Ryan Wintle
75′ Callum McFadzean
Chris Porter
Michael Cooper
Dave Richards
75′ Tyreeq Bakinson
Nicky Hunt
Conor Grant
Callum Ainley79′
86′ Joel Grant
Oliver Finney
Adam Randell
Chuma Emeka Uche Anene82′
Dominic Telford
Owen Dale72′
77′ Ryan Hardie
Daniel Powell

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Crewe Alexandra przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Plymouth Argyle będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Macclesfield Town FC. Natomiast 22 lutego Macclesfield Town FC zagra z jedenastką Crewe Alexandra na jej terenie.