Liga angielska - 34. kolejka League Two: Mansfield Town FC - Newport County AFC 1-0 (1-0)

W spotkaniu 34. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna Mansfield Town wygrała z Newport County 1-0 (1-0). Mecz na Ony Call Stadium obejrzało 3 653 widzów.

34. kolejka Anglia - League Two
2020-02-15 16:00 | Stadion: One Call Stadium | Widzów: 3653 | Arbiter: D. Whitestone
Mansfield Town FC
Newport County AFC
1
0
D. Rose 29'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Mansfield Town wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Newport County zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mansfield Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Danny Rose dla zespołu Mansfield Town. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mansfield Town.

Na drugą połowę jedenastka Newport County wyszła w zmienionym składzie, za Tristana Abrahamsa wszedł Lewis Collins. W 49. minucie kartkę dostał Ryan Inniss z Newport County.

Trener Newport County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamille'a Matta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Billy Waters. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Henry'emu Charsleyowi, zawodnikowi Mansfield Town. W 78. minucie Dale Gorman został zmieniony przez Matthew Dolana.

W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthew Dolana z Newport County, a w 87. minucie Dannego Rosego z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Dale Gorman78′
72′ Henry Charsley
Tristan Abrahams46′
 29′ 87′ Danny Rose