Liga angielska - 34. kolejka League Two: Cambridge United FC - Bradford City AFC 2-1 (0-1)

W starciu 34. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna Cambridge United wygrała z Bradford City 2-1 (0-1). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 4 541 widzów.

J. Reeves 17'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 17. minucie spotkania, gdy Jake Reeves strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bradford City.

W 66. minucie Shay McCartan został zastąpiony przez Paudiego O'Connora. W 70. minucie Glenn Middleton został zmieniony przez Dylana Connolly'ego, co miało wzmocnić jedenastkę Bradford City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Liama O'Neila na Samira Carruthersa.

Trener Cambridge United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harveya Knibbsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Victor Adeboyejo. Posunięcie trenera było słuszne. Harveya Knibbsa strzelił zwycięskiego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. W 79. minucie Hope Akpan został zmieniony przez Harry'ego Pritcharda, co miało wzmocnić zespół Bradford City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyle'a Knoyle'a na Idrisa El Mizouniego.

Drużyna Cambridge United otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie Harry Darling wyrównał wynik meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Harvey Knibbs. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Samir Carruthers.

Jedyną kartkę w meczu dostał Harry Pritchard z jedenastki gości. Była to 90. minuta starcia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Richard O'Donnell
 84′ Harry Darling
Adam Henley
Leon Davies
Anthony O'Connor
80′ Kyle Knoyle
Ben Richards-Everton
72′ Liam O'Neil
Dylan Mottley-Henry
72′ Victor Adeboyejo
Luke McGee
80′ Idris El Mizouni
Paudie O'Connor66′
George Taft
Dylan Edward Connolly70′
72′ Samir Carruthers
Zeli Ismail
Reggie Lambe
Harry Pritchard79′ 90′
Andrew Dallas
Chris Taylor
72′  90′ Harvey Knibbs
Clayton Donaldson

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bradford City przyznał jedną żółtą.

22 lutego drużyna Bradford City rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie Newport County AFC. Tego samego dnia Plymouth Argyle FC będzie gościć zespół Cambridge United.