Liga angielska - 34. kolejka League One: Portsmouth FC - Shrewsbury Town FC 2-0 (0-0)

15 lutego na Fratton Park odbyło się starcie 34. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Portsmouth FC i Shrewsbury Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Portsmouth FC 2-0. Na stadionie zasiadło 18 214 widzów.

J. Marquis 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Shrewsbury Town wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town: Ro-Shaunowi Williamsowi w 19. i Ethanowi Ebanksowi-Landellowi w 21. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Shrewsbury Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sama Harta wszedł Kayne Ramsey. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Christian Burgess z Portsmouth FC (”Pompey”).

W 58. minucie Gareth Evans został zmieniony przez Rossa McCroriego. Trener Portsmouth FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jamesa Boltona i na pole gry wprowadził napastnika Johna Marquisa, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Pompey” w 64. minucie spotkania, gdy Ellis Harrison zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Ross McCrorie.

Po chwili trener Shrewsbury Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Daniela Udoha. Na boisko wszedł Callum Lang, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Shrewsbury Town doszło do zmiany. Jason Cummings wszedł za Conora McAleny'ego.

Niedługo później John Marquis wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pompey”, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Marcusa Harnessa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Shrewsbury Town: Callumowi Langowi w 86. i Seanowi Gossowi w 90. minucie. W 89. minucie w zespole Portsmouth FC doszło do zmiany. Ryan Williams wszedł za Ronana Curtisa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Max O’Leary
58′ James Bolton
Omar Beckles
48′ Christian Burgess
Ethan Ebanks-Landell21′
Sean Raggett
Sam Hart46′
Steve Seddon
Aaron Pierre
89′ Ronan Curtis
Ro-Shaun Williams19′
58′ Gareth Evans
Daniel Udoh67′
 64′ Ellis Harrison
Kayne Ramsey46′
58′ Ross McCrorie
Ryan Sears
89′ Ryan Williams
Jason Cummings67′
58′  82′ John Marquis
Callum Lang67′ 86′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Shrewsbury Town pokazał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

22 lutego drużyna Shrewsbury Town rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Doncaster Rovers FC. Tego samego dnia Fleetwood Town FC będzie gościć zespół Portsmouth FC.