Liga angielska - 34. kolejka League One: Oxford United FC - Sunderland AFC 0-1 (0-1)

W meczu 34. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Oxford Utd przegrała z Sunderland AFC 0-1 (0-1). Mecz na The Kassam Stadium obejrzało 9 105 widzów.

34. kolejka Anglia - League One
2020-02-15 16:00 | Stadion: The Kassam Stadium | Widzów: 9105 | Arbiter: K. Johnson
Oxford United FC
Sunderland AFC
0
1
J. Willis 2'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Oxford Utd wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sunderland AFC (”Czarne Koty”) w drugiej minucie spotkania, gdy Jordan Willis zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sunderland AFC.

W 59. minucie Lynden Gooch zastąpił Josha Scowena. Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Czarnych Kot” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Baileya Wrighta. Na boisko wszedł Alim Öztürk, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 86. minucie w zespole Sunderland AFC doszło do zmiany. Kyle Lafferty wszedł za Chrisa Maguire'a. A kibice Oxford Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamiego Mackiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić James Henry. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Cameronowi Brannaganowi z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Jordan Willis  2′
78′ Mark Sykes
Bailey Wright84′
90′ Cameron Brannagan
Lynden Gooch59′
Anthony Forde
George Dobson
Josh Ruffles
Luke O'Nien
62′ Daniel Agyei
Max Power
Matt Taylor
Chris Maguire86′
89′ James Henry
Charlie Wyke
Jack Stevens
Lee Burge
Sam Long
Conor McLaughlin
62′ Marcus Browne
Alim Öztürk84′
James Hanson
Josh Scowen59′
78′ Nathan Holland
Duncan Watmore
George Thorne
Kyle Lafferty86′
89′ Jamie Mackie
Antoine Semenyo

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Oxford Utd pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół Oxford Utd rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AFC Wimbledon. Natomiast 22 lutego Bristol Rovers FC zagra z drużyną Sunderland AFC na jej terenie.