Liga angielska - 34. kolejka League One: Ipswich Town - Burton Albion FC 4-1 (2-1)

W pojedynku 34. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Ipswich Town wygrała z Burton Albion 4-1 (2-1). Mecz na Portman Road obejrzało 19 922 widzów.

34. kolejka Anglia - League One
2020-02-15 16:00 | Stadion: Portman Road | Widzów: 19922 | Arbiter: C. Breakspear
J. Murphy 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Ipswich Town (”The Tractor Boys”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie Jamie Murphy dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomógł Ryan Edwards.

W 23. minucie sędzia ukarał kartką Luke'a Garbutta, piłkarza ”The Tractor Boys”.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Alan Judge. W zdobyciu bramki pomógł Kayden Jackson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ipswich Town w 45. minucie spotkania, gdy Kayden Jackson zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Tomáš Holý.

Niestety w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Kieran O'Hara bramkarz Burton Albion z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Bena Garratta - rezerwowego bramkarza zespołu.

Niedługo później Kayden Jackson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ipswich Town, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Alana Judge'a.

W 62. minucie Richard Nartey został zmieniony przez Kierana Wallace'a.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Alan Judge z ”The Tractor Boys”. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Johnowi Nolanowi z drużyny gospodarzy. Była to 67. minuta starcia.

W 71. minucie John Nolan został zmieniony przez Cole'a Skuse'a, a za Willa Keane'a wszedł na boisko Teddy Bishop, co miało wzmocnić jedenastkę Ipswich Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Murphy'ego na Nathana Broadheada. Niedługo później trener ”The Tractor Boys” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Freddie Sears, a murawę opuścił Alan Judge. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Reece Hutchinson
23′ Luke Garbutt
Conor Shaughnessy
 29′, 63′ 82′ Alan Judge
Oliver Šarkić
67′ 71′ John Nolan
Lukas Akins
 45′, 52′ Kayden Jackson
Jamie Murphy  6′ 78′
71′ Will Keane
Joe Powell
Will Norris
Ben Garratt45′
James Wilson
Scott Fraser
71′ Teddy Bishop
John-Joe O'Toole
Emyr Huws
Joe Sbarra
71′ Cole Skuse
Kieran Wallace62′
James Norwood
Nathan Broadhead78′
82′ Freddie Sears
Kwame Thomas

Sędzia nie ukarał piłkarzy Burton Albion żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

22 lutego jedenastka Burton Albion rozegra kolejny mecz w Southend-on-Sei. Jej rywalem będzie Southend United FC. Tego samego dnia Oxford United FC zagra z jedenastką Ipswich Town na jej terenie.