Liga angielska - 34. kolejka League One: Fleetwood Town - Peterborough United 2-1 (1-0)

W pojedynku 34. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 15 lutego, jedenastka Fleetwood Town wygrała z Peterborough United 2-1 (1-0). Mecz na Highbury Stadium obejrzało 2 801 widzów.

D. Butler 54'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć drużyna Fleetwood Town wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fleetwood Town: Barriemu McKayowi w 2. i Aleksowi Cairnsowi w siódmej minucie.

W ósmej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gości.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Fleetwood Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie Callum Connolly dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Daniel Andrew.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fleetwood Town.

Wysiłki podejmowane przez zespół Peterborough United w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Dan Butler. Przy strzeleniu gola pomógł Jack Taylor.

Trener Fleetwood Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacka Sowerby'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Callum Connolly. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 64. minucie Mohamed Eisa został zastąpiony przez Idrisa Kanu. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Josh Morris wszedł za Barriego McKaya.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Nathanowi Thompsonowi z drużyny gości. Była to 73. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Fleetwood Town w 76. minucie spotkania, gdy Wes Burns zdobył drugą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Josha Morrisa.

Niedługo później trener Peterborough United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Ricky Jade-Jones, a murawę opuścił Niall Mason. W 84. minucie w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Isak Thorvaldsson wszedł za Lewie Coyle'a. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

McKay
7′ Alex Cairns
Christy Pym
Daniel Kenny Andrew
Mark Beevers
 15′ 64′ Callum Connolly
Dan Butler  54′
84′ Lewie Coyle
Samuel Szmodics
 76′ Wes Burns
Jack Taylor
Paddy Madden
Joe Ward
2′ 72′ Barrie McKay
George Boyd
72′ Josh Morris
Reece Brown
64′ Jack Sowerby
Ricky Jade-Jones83′
84′ Isak Thorvaldsson
Louis Samuel Reed
Harvey Saunders
Idris Kanu64′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Peterborough United przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Peterborough United w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

22 lutego drużyna Peterborough United rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Bury FC. Tego samego dnia Portsmouth FC zagra z drużyną Fleetwood Town na jej terenie.