Liga angielska - 33. kolejka League One: Burton Albion FC - Oxford United FC 2-2 (1-0)

W starciu 33. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 11 lutego, jedenastka Burton Albion zremisowała z Oxford Utd 2-2 (1-0). Mecz na Pirelle Stadium w Burton-upon-Trencie obejrzało 2 278 widzów.

M. Taylor 90'

Od pierwszych minut zespół Oxford Utd zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Burton Albion była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie Liam Kelly został zmieniony przez Aleksa Gorrina.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Lukas Akins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burton Albion, zdobywając bramkę w tej samej minucie meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ryan Edwards.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Oxford Utd: Aleksowi Gorrinowi w 41. minucie i Mattowi Taylorowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Burton Albion.

Kibice Oxford Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Agyeiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mark Sykes. Posunięcie trenera było słuszne. Daniela Agyeiego zdobył wyrównującą bramkę w 63. minucie spotkania.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Agyei. Przy zdobyciu bramki pomagał Matt Taylor.

Chwilę później trener Burton Albion postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Joe Sbarra, a murawę opuścił Nathan Broadhead. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Joe Powell wszedł za Scotta Frasera.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 71. minucie Jamie Murphy dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zaliczył Conor Shaughnessy.

W 82. minucie Sam Long został zmieniony przez Anthony'ego Forde'a, co miało wzmocnić zespół Oxford Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reece'a Hutchinsona na Kwame Thomasa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 89. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robertowi Dickiemu i Joe Powellowi.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Matt Taylor. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Roberta Dickiego.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Robert Dickie89′
90′ Reece Hutchinson
Sam Long82′
Richard Nartey
John Mousinho
Ryan Edwards
Mark Sykes62′
70′ Scott Fraser
Nathan Holland
Conor Shaughnessy
Cameron Brannagan
Kieran Wallace
Liam Kelly20′
66′ Nathan Broadhead
Josh Ruffles
 20′ Lukas Akins
James Henry
 71′ Jamie Murphy
Matt Taylor  90′ 45′
Ben Garratt
Jack Stevens
John-Joe O'Toole
Elliott Jordan Moore
66′ Joe Sbarra
Anthony Forde82′
Chris Kelan Beardsley
James Hanson
70′ 89′ Joe Powell
Alejandro Rodríguez Gorrín20′ 41′
90′ Kwame Thomas
George Thorne

Daniel Agyei62′  63′

Zawodnicy Burton Albion otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Oxford Utd zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Sunderland AFC. Tego samego dnia Ipswich Town będzie gościć drużynę Burton Albion.